אודות אמירים

אמירים הוקמה בשנת 1958 על-ידי קבוצה של אידאליסטים חברי תנועת הצמחונים והטבעונים, תומכי בריאות טבעית, שרצו לחיות ביישוב צמחוני-טבעוני בריא, עם חקלאות אקולוגית אורגנית, וללא תעשייה של גידול וסחר בבעלי חיים.

בהרי הגליל, בגובה 600 מטר מעל פני הים, עם מזג אוויר נוח ויבש, הם הקימו יישוב מהיפים בארץ. אמירים ממוקדמת על מדרון דרומי, מוגנת מרוחות על-ידי רכס הרי מירון, ומשקיפה על נוף מרהיב של הרי הגליל התחתון, הגולן והכנרת.
בתי הכפר הטובלים בתוך חורש טבעי, גינות נוי מטופחות, האווירה הכפרית והשקטה, הנוף המרהיב, והאוויר הנקי ללא ריחות של תעשיה ומשקי חי – כל אלו תורמים להרגשה המיוחדת.

אמירים ממוקמת במקום מרכזי בגליל, וניתן להגיע תוך זמן קצר לטיולים במסלולים מוכרים ופחות מוכרים, לכנרת, לירדן ולאתרי תיירות נוספים.
באמירים יש מספר מסעדות צמחוניות ובתי קפה (גם כשרים), שירותי ארוחות לצימרים, גלריות אמנים מקומיים, הופעות וערבי תרבות, חנויות, טיולי ג'יפים, טיפולי גוף ונפש, ועוד.

באמירים וסביבה יש מסלולי הליכה, רכיבת אופניים ונסיעה – בטבע היער וההר, מול נופים פסטורליים מרהיבים, ולאורך מסלולי הטיול ש פינות ישיבה רומנטיות.

ניתן לטייל גם בגן הפסלים, הנמצא בתוך חורש טבעי ייחוד, ובו פסלים שנתרמו על ידי מוזיאון ישראל.

באמירים יש שני מצפי נוף מרהיב הצופה על הכינרת: "מצפה מנחם" ו"מצפה כינרת". ניתן לשבת על הספסלים המוצבים במקום או להשתרע על המדשאה וליהנות מהשקט, הרוגע והנוף עוצר הנשימה.
בקיץ מתקיימים במצפה כינרת (בימי שישי, כשעה לפני כניסת השבת) ערבי מוסיקה הפתוחים לקהל.

באמירים יש מכולת, ובריכת שחייה העומדת לרשות התושבים (וגם לרשות האורחים בצימרים - ללא תשלום נוסף). באוגוסט יש בבריכה גם שעות רחצה נפרדות עבור הציבור הדתי (הבריכה פתוחה לקהל הרחב משעה 11:00).

בשל האופי הצמחוני של אמירים, לא מביאים לאמירים מוצרי בשר ודגים, ולא מעשנים או אוכלים בשר במסעדות, בחצרות הבתים, בצימרים ובמקומות הציבוריים.